Back Оголошення Оголошення Рятувальники закликають громадян дотримуватися правил пожежної безпеки у побуті

Рятувальники закликають громадян дотримуватися правил пожежної безпеки у побуті

Рятувальники закликають громадян дотримуватися правил пожежної безпеки у побуті Щодня підрозділи ДСНС України ліквідовують сотні пожеж по всій території країни, значна частка яких виникає саме у житловому секторі. Так, з початку року в Україні виникло 60 тис. 068 пожеж, з яких 20 тис. 108 - у житловому секторі. Внаслідок пожеж вже загинуло 1 тис. 057 людей та постраждало 872.

Зазвичай причиною виникнення пожеж у житловому секторі є нехтування громадянами елементарних правил пожежної та, в першу чергу, власної безпеки. Паління у ліжку, перенавантаження або несправність електромережі часто призводять до пожеж у побуті. Крім того, особливої актуальності питання протидії пожежам у житловому секторі набуває з початком похолодання та зниження температурних показників. Адже часто для обігріву власних помешкань люди використовують саморобні або несертифіковані електрообігрівачі, а також порушують правила експлуатації пічного опалення.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре застерігає громадян дбати про належний протипожежний стан власних помешкань, дотримуватись правил пожежної безпеки в побуті:

-не паліть у ліжку;

-слідкуйте за станом та справністю електромережі;

-у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, тощо;

-використовуйте для обігріву помешкань тільки сертифіковані електрообігрівачі;

-дотримуйтесь правил пожежної безпеки при використанні індивідуальних систем опалення та систем пічного опалення;

- намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності.

Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.

Києво-Святошинський РВ ГУ ДСНС України у Київській області