Що необхідно знати про коронавірусну інфекцію?

Увага! Сайт оновлюється. Деякі розділи можуть бути недоступні.

Ліквідацію ЖЕКів відкладено до наступного року

Ліквідацію ЖЕКів відкладено до наступного рокуВерховна Рада, фактично, відклала ще на рік ліквідацію ЖЕКів (ЖЕДів), ухваливши зміни до Закону «Про особливості права власності в багатоквартирному будинку». Отже, якщо в багатоквартирному будинку досі не створено ОСББ(нагадаймо, що таких в Україні більш, ніж 80%, переважно це будівлі 1960-1980 років) то до наступного року для мешканців таких будинків усе залишиться по-старому.

  Оскільки відповідно до Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» після 1 липня 2016 має відбутися перехід від послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій до послуг з управління багатоквартирними будинками та такий перехід може тривати до 6 місяців, законопроектом передбачається, що для забезпечення безперервності належного обслуговування багатоквартирних будинків, до моменту визначення управителя, їх обслуговуватимуть попередні виконавці послуг, тобто, ЖЕКи.

   Зміни також передбачають, що коли наданням комуналь них послуг займається представник керуючої компанії , то в разі його поганої роботи збори мешканців можуть достроково розірвати з ним договір, попередивши про це письмово за два місяці.

   Житловим кооперативам дозволено платити за комунальні послуги по-старому, через ЖЕКи до створеня ОСББ. Після їх створення вони спачуватимуть рахунки вже новим постачальникам послуг.

 

Лариса Костенко