Увага! Реквізит «Призначення платежу»: з 01.07.2023 заповнюємо лише два обов’язкових поляГоловне управління ДПС у Київській області нагадує платникам податків, що 01.04.2023 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 22.03.2023 року № 148 «Про затвердження Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 28 березня 2023 року за №528/39584 (далі – Наказ № 148).

Наказом № 148 передбачено, що з метою спрощення процедури заповнення платниками платіжної інструкції під час сплати податків, зборів, платежів, єдиного внеску, платники з 01 липня 2023 року використовують виключно структурований формат реквізиту «Призначення платежу», який включає заповнення тільки двох обов’язкових полів, а саме «Код виду сплати» та «Додаткова інформація запису».

Отже, з 01.07.2023 року платники податків поле «Призначення платежу» заповнюють лише за прикладами, що наведені в Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення, затвердженому Наказом № 148.

Залишаємось на зв’язку:
Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

ГУ ДПС у Київській області

Розмір екологічного податку при перевищенні/відсутності затверджених лімітів на утворення та розміщення відходів

Головне управління ДПС у Київській області звертає увагу, що об’єкт та база оподаткування екологічним податком, який справляється за розміщення відходів, зокрема, обсяги та види (класи) розміщених відходів, крім обсягів та видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об’єктах) суб’єктів господарювання визначені у п.п. 242.1.3 п.242.1 ст.242 ПКУ.

Суми екологічного податку, що справляється за розміщення відходів, обчислюються платниками самостійно щокварталу виходячи з фактичних обсягів розміщення відходів, ставок податку та коригуючих коефіцієнтів у порядку визначеному ПКУ. Тобто, на підставі фактичних обсягів розміщення відходів протягом звітного кварталу.

Наявність або відсутність затверджених лімітів на утворення та розміщення відходів у платника екологічного податку не впливає на обчислення сум екологічного податку, що справляється за розміщення відходів.

Розмір екологічного податку при обчисленні сум податку у разі перевищення платником податку затверджених лімітів на утворення та розміщення відходів або у разі їх відсутності не збільшується.

ГУ ДПС у Київській області

Яким чином платник подає заяву про проставлення апостиля на офіційних документах та отримує документи з апостилем

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що Правила проставлення апостиля на офіційних документах, які призначені для використання на території інших держав, затверджені спільним наказом Міністерства закордонних справ України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства фінансів України, Міністерства юстиції України від 17.03.2023 року № 125/209/293/139/999/5 (далі - Правила).

Зокрема, апостиль проставляється на офіційних документах, які видаються Державною податковою службою України та її територіальними органами - п.2 Правил.

Для отримання послуги з проставлення апостиля платник подає заяву з документами, на яких необхідно проставити апостиль та документами про оплату послуги з проставлення апостиля або документом, що підтверджує право на звільнення від сплати, чи його копією, засвідченою в установленому порядку через скриньку для кореспонденції, встановлену в приміщенні Державної податкової служби України за адресою: Львівська площа, 8, м. Київ, 04053, або надсилає поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення.
 Документ, на якому проставлено апостиль, надсилається платнику на поштову адресу, зазначену в заяві щодо проставлення апостиля.

За квітень 2023 року декларація з ПДВ подається за новою формою

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що понеділок, 22 травня 2023 року є останнім днем подання податкової декларації з податку на додану вартість за квітень 2023 року.

Звертаємо увагу платників податку на додану вартість, що починаючи із звітного (податкового) періоду за квітень 2023 року, Податкова декларація з податку на додану вартість та Уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок, подаються за новими формами, затвердженими наказом Міністерства фінансів України № 463.

Довідково: 01 квітня 2023 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 28.12.2022 року № 463 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 11 січня 2023 року за № 60/39116 (далі – Наказ № 463).Наказом № 463 у новій редакції затверджено форми:

- податкової декларації з податку на додану вартість;

- уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з податку на додану вартість.