Розмір шрифту

Людям із порушенням зору
ПУНКТИ НЕЗЛАМНОСТІ
Увага! Сайт оновлюється. Деякі розділи можуть бути недоступні.
Back Головна

У Вишневому створено Штаб для попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій

У Вишневому створено Штаб для попередження та ліквідації надзвичайних ситуаційВідповідно до розпорядження міського голови Вишневого Іллі Дікова було створено Штаб для попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій на території міста Вишневе. Такі ж організації вже діють на державному, обласному та районному рівнях.

Основна діяльність Штабу полягає у вирішенні, попередженні та аналізі ситуацій, які можуть загрожувати життєдіяльності міста. «Необхідно швидко шукати шляхи ліквідації непередбачуваних обставин та приймати зважені рішення для уникнення їх у майбутньому», - зазначає начальник житлово-комунального відділу виконкому Олександр Волков.

Враховуючи суспільно-політичну та економічну ситуації зрозуміло, що цьогоріч зима буде важкою. Тому керівництво держави вже зараз розробляє найбільш оптимальний план дій. На місцевому рівні задачі забезпечення життєдіяльності міста вирішують міські керівники. Наразі члени Штабу роблять все можливе, аби усунути негаразди, які можуть виникнути в опалювальний період 2014-2015 років та якісно здійснюють підготовку до нього. Проте, у будь-якому випадку, українцям доведеться економити газ: по-перше, його вартість значно підвищилася, по-другеіснує певний дефіцит кількості природного газу та й було б краще, якби Україна якомога менше використовувала російський газ.

Вишнівський міський Штаб для попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій очолив заступник міського голови Віктор Грабовський. До Штабу входять особи, які не перший рік працюють у комунальній галузі та добре розуміються у даних питаннях: начальник житлово-комунального відділу виконкому Олександр Волков, начальних юридичного відділу Вишневої міської ради Ярослав Варшавець, начальник КП «Управління міським господарством» Геннадій Олешко, директор КП «Вишнівськтеплоенерго» Петро Трегуб, директор КП «Вишнівськводоканал» Василь Соїч, головний лікар Вишнівської міської лікарні Андрій Ципкун, депутати міської ради Григорій Зацерковний та Віктор Шевчук.

Першими питаннями, якими зайнявся штаб є проблема недопущення суттєвого та неконтрольованого збільшення навантаження в електромережах за рахунок встановлення опалювальних приладів; винайдення шляхів використання альтернативних видів опалення та пошук інвестицій на дані заходи; контроль своєчасного виконання профілактичних робіт з підготовки до опалювального сезону 2014-2015 років.

У зв’язку з непередбачуваними обставинами, люди взимку можуть вмикати електричні обігрівачі та бойлери, що може негативно позначитися на мережах електропередачі та на самих приладах. З огляду на це, новостворена комісія шукатиме шляхи уникнення перенавантаження та «слабкі місця» електромереж, аби завчасно їх відремонтувати. Кожному керівнику ЖЕД поставлено завдання терміново провести аудит систем енергозабезпечення будинків та не допускати несанкціоноване втручання в мережі енергопостачання чи заміну обладнання без погодження з енергетиками. Міський голова Ілля Діков особливо наголосив на тому, що місто повинно передбачити всі негаразди, які можуть виникнути, особливо на початку опалювального сезону, за рахунок великої кількості нагрівачів та іншої побутової техніки, що може призвести до перевантаження енергомереж будинків. Головний наголос для мешканців потрібно зробити на тому, що кожен з нас повинен свідомо підходити до проблеми, а думка, що «моя хата з краю, включу скільки завгодно приладів» тільки принесе шкоду будинкам в цілому. Всім вишнівчанам важливо пам’ятати, якщо відбувається підключення електричних приладів, це необхідно робити з обов’язковим погодженням фахівців, а саме - енергетиків.

Також члени Штабу розглянули питання впровадження європейських підходів з організації використання альтернативних видів палива та модернізації роботи теплогенеруючих котелень. Насамперед, необхідно провести енергоаудит виробництва, транспортування та використання теплової енергії. Звичайно, виконання енергоаудиту та модернізації котелень потребує значних коштів. Тому наразі ведуться переговори з європейськими компаніями, які можуть надати необхідні інвестиції. Якщо Україна впевнено крокує до Європи, ми повинні дотримуватися європейських стандартів. «Ми повинні не лише вказати, що нам необхідно встановити твердопаливні котли, а й доповісти про можливі проблеми на шляху їх встановлення, а також суму коштів на яку розраховує держава», - зазначив мер Вишневого Ілля Діков.

Вести перемовини з представниками європейських структур доручено депутату міської ради Олександру Починкову, який є головою бюджетної комісії. Наразі тривають переговори з польською фірмою, яка вже має досвід проведення даних операцій у Польщі. «Зрозуміло, що практика вирівнювання температури у приміщеннях за рахунок інтенсивного використання газу залишилася у минулому. Ми крокуємо до Європи, тож маємо використовувати європейський досвід раціонального і правильного використання природних ресурсів, які призначені для виготовлення теплової енергії та постачання її користувачам», - зазначає Олександр Волков.

Також на останній сесії Вишневої міської ради було прийнято рішення виділити 90 тис грн з міського бюджету на проведення аудиту.Враховуючи надзвичайний статус подібного Штабу, з кожного конкретного питання ставилися чітко визначені і виважені завдання, визначався виконавець робіт та терміни виконання завдання.