Що необхідно знати про коронавірусну інфекцію?

Увага! Сайт оновлюється. Деякі розділи можуть бути недоступні.

ЗАХИСТ ПРАВ І СВОБОД ДІТЕЙ – ПРІОРИТЕТНИЙ НАПРЯМОК РОБОТИ ПРОКУРОРА

ЗАХИСТ ПРАВ І СВОБОД ДІТЕЙ – ПРІОРИТЕТНИЙ НАПРЯМОК РОБОТИ ПРОКУРОРАНайважливішою цінністю і пріоритетом державної політики є інтереси дітей. Це стосується медичної допомоги, освіти, культурного розвитку тощо.

Дитинствонайважливіший період у становленні особистості. Саме тоді, людина потребує найбільшої уваги та захисту. Від ставлення до дітей, розуміння їхніх потреб, інтересів та проблем залежить доля кожної людини і розвиток суспільства в цілому.  

Згідно ст. 2 Закону України «Про охорону дитинства» завданням законодавства про охорону дитинства є розширення соціально–правових гарантій дітей, забезпечення фізичного, інтелектуального, культурного розвитку молодого покоління, створення соціальноекономічних і правових інститутів з метою захисту прав та законних інтересів дитини в Україні.   

Статтею 4 Закону України «Про охорону дитинства» передбачено систему заходів щодо охорони дитинства, яка зокрема, включає в себе проведення державної політики, спрямованої на реалізацію цільових програм з охорони дитинства, надання дітям пільг, переваг та соціальних гарантій у процесі виховання, навчання, підготовки та трудової діяльності, заохочення наукових досліджень з актуальних проблем дитинства. 

            Органи прокуратури наділені широким колом повноважень у сфері захисту прав і свобод дітей. У своїй діяльності вони керуються нормами міжнародного права, зокрема, Конвенцією ООН про права дитини, нормами Конституції України, законами України, які регламентують напрямки реалізації прав і свобод дітей, іншими нормативними актами.

З метою захисту прав і свобод дітей прокуратурою району систематично проводяться перевірки, зокрема, з початку 2014 року перевірки проведено: в органах місцевого самоврядування району, управлінні освіти, молоді та спорту Києво-Святошинської районної державної адміністрації, службі у справах дітей Києво-Святошинської районної державної адміністрації, центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Києво-Святошинської районної державної адміністрації, Києво-Святошинському РВ ГУ МВС України в Київській області та медичних закладах району.

За їх результатами були встановлені суттєві порушення законодавства України, зокрема: Законів України «Про охорону дитинства», «Про Загальнодержавну програму «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини», «Про попередження насильства в сім’ї», «Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю» та інш.

З метою усунення виявлених порушень, причин та умов, що їм сприяють, вжито заходів прокурорського реагування, а винних осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Крім того, з метою поновлення житлових прав особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, батько якої помер ще в 1999 році, а матір через зловживання спиртними напоями у 2007 році рішенням суду позбавлено батьківських прав, прокуратурою району пред’явлено позов до Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради про зобов’язання вчинити дії щодо позачергового забезпечення впорядкованим житлом, який задоволено та 01.04.2014 судове рішення набрало законної сили.

Діти - майбутнє нашої країни, саме тому, захист прав і свобод дітей завжди буде пріоритетним напрямком роботи прокуратури району.

 

 

Прокурор прокуратури

Києво-Святошинського району

Карпінська С.С.