Вишневе відзначило 31 річницю аварії на Чорнобильській АЕС

Вишневе відзначило 31 річницю аварії на Чорнобильській АЕСЩороку, 26 квітня ми згадуємо найбільшу техногенно-екологічну аварію сучасності – Чорнобильську катастрофу. З цієї нагоди, в актовій залі Вишневої міської ради, відбувся пам’ятний захід за участю заступника міського голови Георгія Майсурадзе, делегації з Італії на чолі з президентом італійської асоціації "АУБ" Антоніо Тозі, ліквідаторів аварії на ЧАЕС, учнів Вишнівських шкіл, громадськості міста. Після урочистої частини присутні вирушили до перенесеного пам’ятника загиблим ліквідаторам на Чорнобильській АЕС. Там священики Свято-Вознесенського храму провели панахиду.

У ніч з 25 на 26 квітня 1986 року о 01 годині 23 хвилини над 4 реактором Чорнобильської АЕС нічну пітьму розірвало велетенське полум’я. В той момент життя українців, особливо тих, хто проживав на ураженій території, розділилося на «до» і «після». У ті хвилини ніхто й не думав, що ця трагедія сколихне увесь світ.

На урочистостях з нагоди 31 річниці від дня трагедії на ЧАЕС, висловив подяку ліквідаторам за мужність та героїзм Георгій Майсурадзе. Він Вишневе відзначило 31 річницю аварії на Чорнобильській АЕСтакож вручив Подяку італійському гостю Антоніо Тозі, який, у свій час, не тільки допомагав встановленню пам’ятного знаку, але й з 1995 року запрошує до італійських сімей дітей постраждалих в наслідок чорнобильської трагедії. – Наш основний обов’язок – щасливе дитинство наших дітей, - сказала у своєму виступі директор Міжнародної благодійної організації «Захист дітей Чорнобиля» Тетяна Куницька. – Ті проблеми, які породила чорнобильська трагедія не зникли, і сьогодні від їх наслідків страждають діти. З нашими постійними державними проблемами ми не спроможні належно оздоровити своїх дітей. Низький уклін італійським партнерам, які не залишили нас в біді, - сказала Тетяна Володимирівна, вручивши від своєї організації Подяку іноземному гостю.

Щиру італійську вдячність висловив усім Антоніо Тозі: «Коли діти приїздять до нас додому, вони привозять нам іншу релігію, іншу культуру, багато чому ми навчаємося у них. Тому ми вам дякуємо за це».

Присутні переглянули фільм-спогад про трагедію в Чорнобилі, після чого вирушили до пам’ятного знаку загиблим ліквідаторам, який нещодавно перенесли та встановили на території Свято-Вознесенського храму. Там священики храму провели панахиду. Валерій Сазонов розповів, що на час трагедії працював старшим інспектором по охороні праці другого енергоблоку Чорнобильської АЕС. Чоловік зауважив, що ліквідовувати аварію залучали всіх, він зі своїми товаришами опинився в епіцентрі події.

Станом на 1 січня 2016 року 1 мільйон 961 тисяча 904 українців постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. З них 210 247 - учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. 1 751 657 - потерпілі від Чорнобильської катастрофи, у тому числі 418 777 - дітей.

Оксана Захаренко