Генплан для міста - як конституція для держави

Генплан для міста - як конституція для державиБез перебільшення, чи не головним питанням, що розглядалось на черговій XVIII сесії Вишневої міської ради VII скликання, на якій були присутні 33 депутатів і головував міський очільник Ілля Діков, було питання затвердження генерального плану м.Вишневе. Адже генеральний планце найбільш важливий і принциповий документ щодо розвитку населеного пункту та визначення меж і функціонального призначення земельних ділянок. Він є основним видом містобудівної документації, призначеної для обґрунтування довгострокової стратегії планування, забудови та іншого використання території населеного пункту.

Цей документ має бути дієвим механізмом управління просторовим розвитком міста, спрямованим на поліпшення життєвих умов населення, вирішення насущних економічних, соціальних та екологічних проблем.

Генплан є обов'язковим на період терміну його дії. Він враховує не тільки побажання інвесторів з точки зору економічного розвитку населеного пункту і окремих його частин, але в ньому розраховується площа районів житлової, промислової, комерційної забудови, інженерна і соціальна інфраструктура, необхідна для функціонування, сталого та гармонійного розвитку населеного пункту.

При його розробці враховуються всі нормативно-правові акти та чинне законодавство України. До соціальних стандартів, для виконання яких передбачаються відповідні території з розміщення Генплан для міста - як конституція для державибудівель культурного та побутового обслуговування, навчальні заклади (школи, дитячі садки), приміщення та будівлі медичного обслуговування, комунальні об'єкти, що гарантують необхідний санітарний режим у населеному пункті і відповідають сучасним стандартам екологічної безпеки. Саме за такими критеріями з урахуванням  нормативно-правових актів та законодавчої документації України створювався генплан нашого міста.

На пленарному засіданні чергової сесії генплан затвердили майже одноголосно - 32 депутати з 33 присутніх. Слід зазначити, що проект генплану було розроблено Державним підприємством «Науково-дослідний і проектний інституту містобудування». Виконком Вишневої міської ради, як замовник проекту, проводив процедуру розгляду та врахування пропозицій громадськості у даній містобудівній документації. З генпланом міста Вишневе (внесення змін) можна тут.

На порядок денний сесії було винесено 9 основних питань. Ще 3 питання було внесено з голосу. Серед важливих питань, що розглядалися на пленарному засіданні сесії - затвердження звіту про виконання міського бюджету за 2016 р; внесення змін до рішення «Про міський бюджет на 2017 рік»; затвердження міської Програми «Призов»; розроблення детального плану центральної частини міста. Депутатами, крім іншого, було внесено і схвалено зміни до рішення XLVI сесії Вишневої міської ради VIcкликання від 29.01.2015 р. «Про затвердження Положень та ставок місцевих податків на території міста Вишневе». Депутати також затвердили внесення змін до рішення VIII сесії Вишневої міської ради VI скликання від 22.03.2011 року «Про встановлення місцевих зборів». Також було підтримано звільнення КП «ГГК» від сплати до міського бюджету коштів, отриманих від оренди нежитлових приміщень у 2017 р., а КП «ІА «Інформ» - від сплати до міського бюджету коштів отриманих від оренди нежитлових приміщень у 2017 р.

З голосу було внесено до порядку денного і підтримано депутатами також наступні питання: «Про погодження інвестиційної програми КП «Вишнівськводоканал» Вишневої міської ради Києво-Святошинського району на 2017 рік»; «Про безоплатну передачу автомобіля Renault Logan з балансу виконавчого комітету Вишневої міської ради на баланс ГФ «Спецзагін «Дельта»; «Про безоплатну передачу проектно-кошторисної документації та вартості робіт по реконструкції зовнішніх електромереж ДНЗ (ясла-садок) «Яблунька».

Що стосується земельних питань, то деякі з них було знято з розгляду, інші запропоновано розглянути окремо. Депутати підтримали звернення фракції ПП «Укроп» про направлення звернення Вишневої міської ради до ВР України, Президента України, Кабінету Міністрів України щодо підтримки торгівельної блокади.

 

Лариса Костенко